Поліамід ― синтетичний термопластичний полімер конструкційного призначення. До конструкційних або інженерно-технічним полімерам прийнято відносити ті полімерні матеріали, які забезпечують працездатність деталей при підвищених механічних і теплових навантаженнях, мають високі електроізоляційні характеристики та доступні ціни: поліаміди, полиформальдегид, полибутилентерефталат, поліетилентерефталат, полікарбонат, АБС-пластики. Поліаміди ― найбільш затребувані серед них.
Відмінною рисою поліамідів є наявність в основний молекулярної ланцюга повторюваної амідної групи -C(O)-NH-. Розрізняють аліфатичні і ароматичні поліаміди. Відомі поліаміди, які містять в основному ланцюзі як аліфатичні, так і ароматичні фрагменти.Звичайне позначення поліамідів на російському ринку ПА або PA. У назвах аліфатичних поліамідів після слова «поліамід» ставлять цифри, що позначають число атомів вуглецю в речовинах, використаних для синтезу поліаміду. Так, поліамід на основі ε-капролактаму називається поліамідом-6 або PA 6. Поліамід на основі гексаметилендиамина й адипінової кислоти ― поліамідом-6,6 або PA 66 (перша цифра показує кількість атомів вуглецю у диамине, друга ― в дикарбоновой кислоті). Крім звичайних позначень для поліамідів можуть використовуватися і назви торгових марок: капрон, нейлон, анід, капролон, силон, перлон, рильсан.
Широке застосування знаходять і поліаміди склонаповнені, що представляють собою композиційні матеріали, що складаються з поліамідів, наповнених короткими відрізками скляних комплексних ниток, що випускаються у вигляді гранул неправильної циліндричної форми.
Властивості поліаміду
Поліаміди ― пластичні матеріали, що відрізняються підвищеною міцністю і термостійкістю, високою хімічною стійкістю, стійкістю до стирання, хорошими антифрикційними і задовільними електричними властивостями. Здатні витримувати циклічні навантаження. Зберігають свої характеристики в широкому діапазоні температур. Витримують стерилізацію парою до 140° С. Зберігають еластичність при низьких температурах.
Поліаміди розчиняються в концентрованої сірчаної кислоті, що є для них універсальним розчинником, а також у мурашиної, монохлоруксусной, тріфторуксусной кислотах, у фенол, крезоле, хлорале, трифторэтаноле. Стійкі до дії спиртів, лугів, масел, бензину.
До недоліків поліамідів можна віднести високе водопоглинання і низьку світлостійкість.
Фізико-механічні властивості поліамідів визначаються кількістю водневих зв'язків на одиницю довжини макромолекули, яка збільшується в ряду ПА-12, ПА-610, ПА-6, ПА-66. Збільшення лінійної щільності водневих зв'язків в макромолекуле збільшує температуру плавлення і склування матеріалу, покращує теплостійкість і міцнісні характеристики, але разом з тим збільшується водопоглинання, зменшується стабільність властивостей і розмірів матеріалів, погіршуються діелектричні характеристики.
Базові властивості поліамідів можна змінювати введенням до їх складу різних добавок: антипіренів (неармовані поліаміди ― одні з небагатьох термопластів, які дозволяють успішно застосовувати екологічні чисті негалогеновые антипірени), світло - та термо стабілізаторів, модифікаторів ударної в'язкості, гідрофобних добавки; мінеральних наповнювачів, скловолокна.
Поліаміди переробляються всіма відомими методами переробки пластмас. Добре обробляються фрезеруванням, точінням, свердлінням і шліфуванням. Легко зварюються високочастотним методом. Добре фарбуються.
Застосування поліаміду
Поліаміди відносяться до конструкційним (інженерних) полімерним матеріалам. На відміну від полімерів загального призначення, конструкційні полімери характеризуються підвищеною міцністю і термостійкістю, і, відповідно, дорожче побутових полімерних матеріалів. Вони використовуються при створенні виробів, що потребують довговічності, зносостійкості, зниженої горючості та здатних витримувати циклічні навантаження. Крім поліамідів, до інженерних пластиків відносяться полікарбонати, АБС-пластики, поліефіри, полиформальдегид, полибутилентерефталат. Поліаміди серед них ― найбільш масовий матеріал.
На російському ринку представлені такі основні типи поліамідів: поліамід 6, поліамід 66, поліамід 610, поліамід 12, поліамід 11. Також широке поширення одержали різні композиції на основі поліаміду 6, ливарні сополімери поліаміду. Найбільш широко в світі і в Росії представлена група поліамідів ПА-6.
Поліаміди застосовуються для виробництва виробів всіма способами переробки пластмас. Найбільш часто ― литтям під тиском для випуску конструкційних деталей і екструзією для отримання плівок, труб, стрижнів та інших профілів. Для екструзії застосовуються, головним чином, високов'язкі сорти типу поліаміду 11 і поліаміду 12.
Асортимент матеріалів, що виготовляються з різних видів поліамідів, досить великий. Поліаміди йдуть на виготовлення синтетичних волокон, що використовуються для виробництва текстильних виробів, ниток, пряжі, тканин. З поліамідів виготовляють плівки, штучне хутро і шкіру, пластмасові вироби технічного і побутового призначення, що володіють великою міцністю і пружністю.
Поліаміди зробили революцію в текстильній промисловості: перші синтетичні волокна практичного значення були отримані саме з поліамідів.
У загальному випадку, поліаміди використовуються як конструкційний, електроізоляційний і антифрикційний матеріал в електротехнічної, радіотехнічної, автомобільної, авіаційної, нафтовидобувної, приладобудівної, медичної промисловості. З них виготовляють корпусні деталі електро - і пневмоінструментів, будівельно-оздоблювальних та інших машин, що працюють в умовах ударних навантажень та вібрацій, деталі шахтного електрообладнання, залізничні втулки-прокладки, меблеві колеса і петлі, інші навантажені деталі меблів, дюбелі.
В автомобільній промисловості з поліамідів виготовляють теплостійкі навантажені деталі автотранспортних засобів; зубчасті колеса, піддаються підвищеним механічним і тепловим навантаженням; підстави навантажених приладів: спідометрів, тахометров; кришки котушок запалювання; ковпаки коліс; педалі; шестерні склоочисника; корпуси та крильчатки вентиляторів охолодження двигуна; кнопки для кріплення облицювання салону; корпуси дзеркал заднього виду.
Деякі види поліамідів, такі як ПА 6/66-3 і ПА 6/66-4 розчиняють в спирто-водної суміші і отримують клеї і лаки, що йдуть в електротехнічну промисловість, що використовуються для отримання протезно-ортопедичних виробів, плівкових покриттів для обробки шкіри та паперу. Ці поліаміди можуть також випускатися у вигляді порошку, який використовується для отримання термоклеевие матеріалу швейної і взуттєвої промисловості. Поліамід ПА 12/6/66, що представляє собою потрійну систему, що складається з лауринлактама (додекалактама), капролактаму і солі АГ (сіль адипінової кислоти і гексаметилендиамина), застосовується в якості лекгоплавкого клею для швейної промисловості, плавиться при температурі до 110 °С.
В даний час на ринку поліамідів все більш істотну роль відіграє вторинний поліамід, який пропонують різні виробники компаундів.
Полифталамид (PPA) відомий своїми відмінними механічними властивостями і здатністю зберігати винятково високі експлуатаційні характеристики при впливі високих температур.
Ми пропонуємо поліаміди і полифталамиды виробництва EMS-Grivory, Швейцарія.
Дані матеріали володіють унікальним поєднанням механічних властивостей, хімічного, температурної і зносостійкістю, а також технологічність у виробництві, що дозволяє широко застосовувати їх в автомобільної, машинобудівної, електро/електронної, пакувальної, побутової та інших галузях промисловості. Ми поставляємо широкий асортимент кольорової гами, марки з різними наповнювачами, марки для інжекційного формування і екструзії.
Матеріал | Опис |
GRILON | Полукристаллические інженерні термопластики на основі ПА6 і ПА66 |
GRIVORY G | Частково ароматичний поліамід (полифталамид), інженерний термопластик, в основному використовується для заміни легких металів (Al, Zn, Mg) |
GRIVORY HT | Частково ароматичний поліамід (полифталамид), полукристаллический інженерний термопластик, для роботи при високих температурах |
GRIVORY TR | Частково ароматичний поліамід (полифталамид), прозорий аморфний інженерний термопластик, для оптичної промисловості |
GRILAMID L | Інженерний термопластик на основі ПА12 з винятковими властивостями |
GRILAMID TR | Прозорий аморфний інженерний термопластик на основі ПА12, для оптичної промисловості |
GRILAMID ELY | Термопластичний еластомер на основі ПА12 |
Властивості: | Застосування: | |
- покращена якість поверхні; ― легкість в переробці; ― виняткова розмірна стабільність; ― відмінна стійкість до гідролізу; ― покращена адгезія; ― хороша ударна в'язкість при низьких температурах; ― стійкість до УФ-випромінювання; ― жаростійкість; ― важкогорючий/негорючий; ― пластифікований; ― електропровідний; ― для роботи під водою і з прямим контактом з їжею покращена зносостійкість; ― маркується лазером. | - електроніка; ― кабелі; ― автомобілі; ― упаковка; ― домашнє господарство; ― механіка; ― інженерія; ― оптика; ― медицина; ― спорт/відпочинок. | |
Армування: | В'язкість (для будь-якого неармованого матеріалу): | |
- скловолокно; ― скляні кульки; ― мінеральне волокно; ― углеволокно; ― сталеве волокно; ― змішане. | - 23 низька; ― 26-28 нормальна; ― 34 середня; ― 40 средневысокая; ― 47-50 висока. |
- Ціна: Ціну уточнюйте